Kalendarz wydarzeń
<<  Czerwiec 2015  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Czerwiec 2015


KONKURS CZYTELNICZY DLA OSÓB NIPEŁNOSPRAWNYCH

2015-06-30 16:28 (0 komentarzy)

  23 czerwca w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Niezwykła moc zwykłego czytania” dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz twórcza interpretacja czytanego tekstu.

  W konkursie uczestniczyły 22 osoby z następujących placówek: WTZ przy SOSW w Tarnowie, WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie, ŚDS w Lisiej Górze, ŚDS w Oleśnicy, WTZ z Zawady Uszewskiej pow. brzeski oraz WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej.
Komisja konkursowa skład, której stanowili: dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga (przewodnicząca), nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Barbara Grzebieniowska oraz pracownik Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Barbara Kozioł, zadecydowała o następującym przydziale miejsc:

 

I miejsce ex aequo: Janusz Widlak- WTZ Zawada Uszewska, Grzegorz Mazur- WTZ Dąbrowa Tarnowska i Halina Broniszewska-WTZ przy SOSW Tarnów.

II miejsce ex aequo: Lilla Sendor- WTZ Zawada Uszewska, Anita Gadecka- WTZ SOSW Tarnów i Beata Drożdż- WTZ Dąbrowa Tarnowska

III miejsce ex aequo: Ewa Nytko- ŚDS Lisia Góra, Grzegorz Wróblewski- WTZ Dąbrowa Tarnowska i Agnieszka Żylska- WTZ przy SOSW Tarnów.

 

  Pomysłodawcą konkursu czytelniczego dla osób niepełnosprawnych była Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w dawnym dworze Konopków, a współorganizatorami Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Tarnowskiej oraz  Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.  

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Czytanie WTZ 2015/Konkurs czytania 2015 zdj 1.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Czytanie WTZ 2015/Konkurs czytania 2015 zdj 2.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Czytanie WTZ 2015/Konkurs czytania 2015 zdj 3.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Czytanie WTZ 2015/Konkurs czytania 2015 zdj 4.JPG

WYSTAWA ZEGARÓW – ZAPRASZAMY!

2015-06-30 13:15 (0 komentarzy)

  W Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prezentowana jest wystawa starych zegarów z kolekcji zegarmistrza Józefa Wróbla z Dąbrowicy.

  Wystawę można oglądać codziennie w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu w dawnym dworze Konopków w godzinach pracy instytucji: we wtorki i środy od 8 do 18, w soboty od 9 do 13, a w pozostałe dni od 8 do 16.

  Serdecznie zapraszamy!

 

  Józef Wróbel jest z wykształcania masarzem spożywczym, a z zamiłowania zegarmistrzem. Wykonując pracę zarobkową w domach u ludzi zwracał uwagę na stare, niejednokrotnie zaniedbane i zapomniane zegary. Ciekawy ich tajemniczych mechanizmów stopniowo zaczął poświęcać swojej pasji coraz więcej czasu, aż w 1979 roku postanowił zająć się naprawą zegarów zawodowo. Prywatnie kolekcjonuje stare zegary.

WAKACYJNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

2015-06-30 13:09 (0 komentarzy)

  Informujemy, że podczas wakacji w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prowadzone będą wakacyjne bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży!

  Zajęcia rozpoczynają się 7 lipca. Odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 12. Obejmą: quilling (technika rodzaju papieroplastyki), wykonywanie filcowych i piankowych motyli i kwiatów, robienie zwierząt kartonowych oraz ozdabianie farbkami akrylowymi słoików.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

PIKNIK RODZINNY

2015-06-02 21:48 (0 komentarzy)

  30 maja w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka odbył się Powiatowy Piknik Rodzinny.

  W pikniku wzięli udział uczestnicy Projektu pn. „Dobra Przyszłość", rodziny zastępcze z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz wychowankowie Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej. Swoją obecnością imprezę uświetnili członkowie Grupy Motocyklowej Powiśle w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Grupy Dark Crusader Poland. Na uczestników Pikniku czekały przejażdżki motorami oraz gry, zabawy i konkursy, w których do wygrania były słodkie nagrody. 

  Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej  realizujące na terenie Powiatu Dąbrowskiego projekt pn. „Dobra Przyszłość" - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji – projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Piknik rodzinny PCPR 2015/Piknik rodzinny PCPR zdj 1.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Piknik rodzinny PCPR 2015/Piknik rodzinny PCPR zdj 2.JPG