Kalendarz wydarzeń
<<  Styczeń 2017  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Styczeń 2017


TRADYCYJNE POWIATOWE NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

2017-01-26 09:54 (0 komentarzy)

 W czwartek, 19 stycznia 2017 roku, w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, w życzliwej i miłej atmosferze odbyło się tradycyjne powiatowe noworoczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Tadeusza Kwiatkowskiego starostę dąbrowskiego, Marka Kopię wicestarostę oraz Barbarę Pobiegło przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego.

 Wzorem lat ubiegłych było ono okazją do wspólnego podsumowania tego co w minionym roku udało się zrealizować, a także składania świąteczno - noworocznych życzeń.

 W odpowiedzi na zaproszenie przedstawicieli samorządu powiatu dąbrowskiego, w breńskim dworku zgromadzili się m.in.: Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Jan Kubik reprezentujący Władysława Kosiniaka-Kamysza posła na Sejm RP, Bolesław Łączyński radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i pracownicy urzędów i instytucji, przedstawiciele środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele mediów.

 Tradycyjne spotkanie opłatkowe rozpoczął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski witając wszystkich zgromadzonych w zabytkowym dworku, zespołu dworsko – parkowego w Brniu. Gospodarz naszego powiatu podsumował miniony rok, a także podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji wspólnych zadań służących rozwojowi naszej Małej Ojczyzny.

 Dzisiejsze spotkanie opłatkowe to czas życzeń i podziękowań, czas podsumowania minionego roku i wyciągnięcia wniosków z minionych miesięcy. Cieszę się, że 2016 rok zapisał na kartach kalendarza ważne wydarzenia i pomyślnie zrealizowane cele, które wyznaczaliśmy. Był to kolejny dobry okres dla naszego regionu. Działania naszego samorządu skupione były na realizacji najważniejszych potrzeb mieszkańców powiatu dąbrowskiego, w sferze infrastruktury drogowej, edukacji, ochrony zdrowia i pomocy osobom niepełnosprawnym oraz wzbogacenia oferty kulturalnej, sportowej, turystycznej i rozwoju przedsiębiorczości. Sprostaliśmy wyzwaniom i wykonaliśmy te wszystkie zadania, które są efektem naszej pracowitości, zaangażowania, a w szczególności determinacji i współpracy wielu osób - mówił starosta Tadeusz Kwiatkowski.

 Słowa podziękowania i uznania skierował m.in. do władz krajowych i wojewódzkich za zrozumienie potrzeb i udzielenie dotacji niezbędnych do realizacji inwestycji, burmistrzów i wójtów gmin, dyrektorów i kierowników jednostek współpracujących z samorządem powiatu dąbrowskiego, a także jednostek powiatowych, radnych powiatowych i gminnych oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 W wystąpieniu starosty nie zabrakło życzeń noworocznych: Życzę wszystkim, abyśmy nowy 2017 rok rozpoczęli z nowymi nadziejami, pomysłami i siłą do dalszej, równie ciężkiej pracy. By nowy rok przyniósł nam wiele powodów do zadowolenia, poczucia stabilizacji, pewności jutra i satysfakcji z wykonywanych zadań. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za współpracę i wsparcie w realizacji inwestycji na rzecz naszej „Malej Ojczyzny". Niech ten rok będzie bardzo dobrym i równie udanym jak poprzedni dla całego naszego powiatu.

 Podczas powiatowego spotkania opłatkowego miniony rok podsumowała również Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, która podziękowała za współpracę, wyrażając wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają działania samorządu powiatowego i pracują na rzecz naszego regionu. Złożyła także wszystkim obecnym życzenia noworoczne.

 Do zebranych zwrócili się również Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP i Bolesław Łączyński radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, wygłaszając okolicznościowe przemówienie.

 Modlitwę poprowadził ks. Jan Rybak proboszcz Parafii w Oleśnie, który również pobłogosławił opłatki. W świąteczną atmosferę, zgromadzonych gości, wprowadził śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

 Po części artystycznej starosta Tadeusz Kwiatkowski rozdał opłatki uczestnikom spotkania. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia noworoczne.

 Uczestnicy spotkania mogli skosztować regionalnych i tradycyjnych „wigilijnych" potraw przygotowanych m.in. przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury – Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dom Malarek w Zalipiu, Koło Gospodyń Wiejskich Grądach, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów, Koło Łowieckie „Dąbrówka", Catering „Magda", Piekarnię-Ciastkarnię „Sokołowski" oraz Betanię.

 Życzenia świąteczne dla organizatorów i uczestników uroczystości przesłali Władysław Kosiniak-Kamysz Poseł na Sejm RP, Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego i Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa.

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2017/Oplatek powiatowy 2017 zdj 1.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2017/Oplatek powiatowy 2017 zdj 2.JPG

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2017/Oplatek powiatowy 2017 zdj3.JPG

Więcej zdjęć z tego wydarzenia w galerii

 

FERIE DLA NAJMŁODSZYCH!

2017-01-10 12:30 (0 komentarzy)

 Centrum Polonii Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu zapraszają na bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które odbędą się w ferie zimowe.

 W programie:

 1) Warsztaty fotograficzne: adresowane dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki i środy o godz. 11.00, wymagany aparat fotograficzny lub telefon komórkowy z wbudowanym aparatem.

 2) Zajęcia z książką i nie tylko: adresowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia będą się odbywać we wtorki, czwartki, piątki o godz. 11.00 przewidziane różne atrakcje dla najmłodszych.

 Pierwsze spotkanie: poniedziałek 30 stycznia o godzinie 11.00 w budynku Centrum Polonii Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.