Kalendarz wydarzeń
<<  Styczeń 2018  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Styczeń 2018


Zaproszenie na ferie do Brnia!

2018-01-23 07:48 (0 komentarzy)

 

 

 

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach przygotowanych specjalnie na ferie.

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Ferie 2018 zaproszenie.jpg

 

W programie znalazły się m.in. warsztaty plastyczno-literackie i plastyczne podczas, których wykonywane będą maski weneckie oraz rzeczy z masy solnej, edukacyjne gry planszowe, jak też rozwiązywanie krzyżówek. Wśród propozycji jest również specjalne spotkanie tematyczne przygotowane z myślą o Walentynkach. W dniu 14 lutego odbędzie się ono w Powiatowej Bibliotece Publicznej, gdzie czytana będzie wzruszająca opowieść dla dzieci i rodziców pt. „Mamo kocham Cię” oraz inne książki o podobnej tematyce. Towarzyszyć temu będą quizy walentynkowe.  

Zajęcia w breńskiej instytucji kultury odbywać się będą 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 12.00. Rozpoczęcie nastąpi 12 lutego o godz. 10.00 w budynku „Stajni Koni Cugowych”.

 

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie noworoczne w Brniu

2018-01-18 11:52 (0 komentarzy)

   Dnia 11 stycznia kolejny już raz w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się powiatowe spotkanie noworoczno-opłatkowe. Jego organizatorami byli gospodarze Powiatu Dąbrowskiego: starosta Tadeusz Kwiatkowski, wicestarosta Marek Kopia oraz przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło. Do zabytkowego dworku zaproszenie przyjęli m.in. Jan Kubiak reprezentujący Posła na Sejm RP Władysława Kosiniaka-Kamysza, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński i Adam Kwaśniak, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu dąbrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i pracownicy urzędów i instytucji, przedstawiciele środowisk gospodarczych, oświaty, kultury, sportu, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz kapłani – ks. Jan Rybak proboszcz parafii w Oleśnie, ks. Zygmunt Warzecha proboszcz parafii w Szczucinie, będący zarazem kapelanem strażaków oraz ks. Paweł Brzyk z Dąbrowy Tarnowskiej.

 

 tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 1.JPG

 

 

    Spotkanie rozpoczął dotychczasowy p.o. dyrektora breńskiej instytucji kultury Grzegorz Olearczyk. Następnie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Golemo, Rafała Szydłowskiego i ks. Pawła Brzyka. Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski powitał wszystkich zgromadzonych oraz podsumował miniony rok. Zaznaczył, iż spotkanie opłatkowe jest czasem życzeń i podziękowań. Wyraził radość, że zakończony kilka dni temu 2017 rok był czasem ważnych wydarzeń i udało się osiągnąć wyznaczone wcześniej cele. Podkreślił, że działania samorządu skupione były na realizowaniu najważniejszych potrzeb mieszkańców powiatu dąbrowskiego. Słowa uznania skierował m.in. do władz krajowych i wojewódzkich, podziękował za zrozumienie potrzeb i udzielenie dotacji niezbędnych do realizacji inwestycji. Wyraził zadowolenie ze współpracy z burmistrzami i wójtami gmin, dyrektorami i kierownikami jednostek współpracujących z samorządem powiatu dąbrowskiego oraz jednostek powiatowych, radnymi powiatowymi i gminnymi oraz pracownikami Starostwa Powiatowego. Na zakończenie złożył życzenia noworoczne, aby nowy 2018 rok był szczęśliwym czasem dla wszystkich.  

 

 

 tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 2.JPG

 

 

Tadeusz Kwiatkowski – starosta dąbrowski przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkomisarza Mirosława Stracha kluczyki do radiowozu, który będzie służył komisariatowi w Szczucinie. Komendant wyraził podziękowania i złożył obecnym życzenia noworoczne.

 

 tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 3.JPG

 

 

Do zebranych zwrócili się również Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Stanisław Sorys marszałek województwa małopolskiego oraz ks. Jan Rybak proboszcz parafii w Oleśnie, który nawiązał do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 5.JPG

 

Następnie gospodarze spotkania rozdali opłatki, którymi w serdecznej atmosferze połamano się składając sobie życzenia. W dalszej części spotkania zaproszeni goście mogli skosztować regionalnych i tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez m.in.: Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Dom Malarek w Zalipiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Grądach, Koło Łowieckie „Dąbrówka" i Piekarnię-Ciastkarnię „Sokołowski".

 

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 7.JPG

 

 

   Spotkanie opłatkowe w Brniu było wyjątkową okazją do wspomnień i refleksji nad minionym 2017 rokiem. Chwile spędzone w zabytkowym dworku minęły w przyjaznej atmosferze i pozostaną w naszej pamięci na długo. 

 

 

tl_files/centrum_polonii/galeria/Pod artykuly/Oplatek powiatowy 2018/Oplatek powiatowy 2018 zdj 6.JPG

 

Więcej zdjęć w galerii