Kalendarz wydarzeń
<<  Sierpień 2019  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Sierpień 2019


SPOTKANIE Z FIZJOTERAPEUTĄ

2019-08-30 13:03 (0 komentarzy)

  W dniu 30. sierpnia w ramach projektu ,,Senior bez barier’’ dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Centrum Polonii w Brniu ruszyły bezpłatne wykłady z wykwalifikowaną fizjoterapeutką Panią mgr Moniką Forgiel. Program powstał z myślą o osobach po 50 tym roku życia , które chcą walczyć z uporczywym bólem stawów i nadal cieszyć się sprawnością ruchową.
Podczas dwugodzinnego wykładu zostały przybliżone podstawowe pojęcia z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Omówiona została rola aktywności fizycznej i ćwiczeń w utrzymaniu zdrowia i modyfikowaniu choroby, fizjoterapia w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz bólu kręgosłupa.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy na kolejne wykłady, które odbędą się 06 września (piątek).

 

 

 

WARSZTATY AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ

2019-08-29 10:49 (0 komentarzy)

W dniu 28 sierpnia wystartowały pierwsze warsztaty z aktywności ruchowej- Nordic Walking w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Zajęcia przeprowadzane są w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Konkursie Generacja 5.0”.

Na początku zajęć odbyła się krótka rozgrzewka, następnie została zademonstrowana poprawna technika chodzenia z kijkami oraz objaśniona ich budowa. Warsztaty odbyły się na terenie parku, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia, a cisza i walory przyrody umiliły aktywnie spędzony czas.

Wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo dziękujemy i zapraszamy chętnych na kolejne spotkanie 4 września (środa) o godz. 15.00

 

 

OSTATNIE WARSZTATY PLASTYCZNE W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

2019-08-28 06:52 (0 komentarzy)

We wtorek, 27 sierpnia 2019 r. w Centrum Polonii w Brniu odbyły się ostatnie wakacyjne warsztaty plastyczne dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Zajęcia poprzedzone były krótką prezentacją pt. „Symbole Narodowe”.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonali laurki niepodległościowe przy zastosowaniu sztuki ręcznego tworzenia i dekorowania-scrapbooking. Za pomocą kolorowych kartek, wytłoczonych wzorków, scrapków, cekinów, tasiemek powstały patriotyczne rękodzieła.

Tradycyjnie dla uczestników warsztatów został przygotowany słodki poczęstunek, a na zakończenie zostały wręczone przez Panią dyrektor Małgorzatę Bułat pamiątkowe dyplomy  za aktywne uczestnictwo w warsztatach plastycznych.Materiały zamieszczane na stronie dostępne są na wolnej licencji Creative Commons.

Nazwa licencji : Uznanie autorstwa 4.0


 

RUSZYŁY WARSZTATY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW

2019-08-27 12:50 (0 komentarzy)

Pierwsze zajęcia komputerowe organizowane przez Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się w poniedziałek 26 sierpnia 2019r. Warsztaty komputerowe przeprowadzane są w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków fundacji BGK W Konkursie Grantowym 5.0”

Warsztaty skierowane są do osób, które nie miały do tej pory styczności z komputerem lub ich znajomość jest na poziomie podstawowym. Został dla nich przygotowany specjalny program zajęć obejmujący podstawowe zagadnienia z obsługi komputera i Internetu. Seniorzy na pierwszych zajęciach uczyli się jak korzystać z myszki i klawiatury, co to jest Pulpit, Menu Start, foldery, pliki oraz przeglądarka internetowa. Ponadto poznawali tajniki pakietu biurowego Microsoft Office.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność w spotkaniu, zaangażowanie w podejmowaniu nowych komputerowych wyzwań i zapraszamy na kolejne warsztaty w najbliższy poniedziałek 2 września o godz. 15.30.