Wydarzenia z Polski - Archiwum

Luty 2020


ZAPROSZENIE NA DZIEŃ KOBIET

2020-02-26 13:08 (0 komentarzy)

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, serdecznie zaprasza na tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się dnia 9 marca (poniedziałek) o godz. 17.00 w Dworze Konopków w Brniu.
W programie przewidziany jest koncert Lukasa Gogola (zwycięzcy X edycji programu „Mam Talent”) w duecie z Patrykiem Kuzdrowskim, występ grupy teatralnej  ,,Emeryturka" , słodki poczęstunek oraz niespodzianka dla Pań.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – zaproszenie

2020-02-21 14:21 (0 komentarzy)

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w niedzielę 1 marca 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej.

Program uroczystości:

9:50   Zbiórka przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Berka Joselewicza 5),

10:00 Przemarsz patriotyczny delegacji, pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości ulicami miasta do Parku Miejskiego,

10:15 Apel Poległych na Placu Walczących o Niepodległą Polskę w Parku Miejskim, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległych Synów Dąbrowy,

11:00 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, po której odbędzie się „Koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym” w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie,

12:40 Otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Zamkowa 3), poświęconej ks. Władysławowi Gurgaczowi SJ kapelanowi oddziału „Żandarmeria” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Senator RP Kazimierz Wiatr oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Po zakończonych uroczystościach dla uczestników przewidziano poczęstunek.

Zadanie Publiczne pn. Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta”
zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

 

                   

Źródło: https://powiatdabrowski.pl/strona-glowna.html

PRZEDSZKOLAKI NA WARSZTATACH PLASTYCZNYCH W CENTRUM POLONII

2020-02-20 10:55 (0 komentarzy)

Dnia 20 lutego Centrum Polonii-Ośrodek Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu, odwiedziła grupa przedszkolaków z Grądów.  

Dzieci  zostały oprowadzone po zabytkowym dworku, gdzie pokrótce została im przybliżona historia życia Konopków, obejrzały również wystawę prac malarskich Pani  Zofii Misiaszek Sałańskiej, która obecnie jest prezentowana w Centrum Polonii oraz  zwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną, gdzie z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, jednak  szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Celem wycieczki przedszkolaków były przede wszystkim warsztaty plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały maski karnawałowe, do których użyły kolorowych papierów, bibuły i brokatu, a wszystko ozdabiały i wyklejały według własnych pomysłów.

Przedszkolaki z uśmiechem na twarzach opuszczały zabytkowy dwór wyrażając zadowolenie z wycieczki i chęć udziału w następnych przedsięwzięciach organizowanych przez Centrum Polonii.