Kalendarz wydarzeń
<<  Marzec 2020  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Marzec 2020


INFORMACJA

2020-03-25 07:59 (0 komentarzy)

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się Koronawirus (COVID-19) sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu wszystkich instytucji kultury.

 W związku w powyższym od 26 marca 2020 roku Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu będzie NIECZYNNY do odwołania.

 

 

DZIEŃ KOBIET W CENTRUM POLONII

2020-03-12 09:21 (0 komentarzy)

W poniedziałek 9 marca w Centrum Polonii-Ośrodku  Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W tym roku gościliśmy Grupę Teatralną „Emeryturka” ze Szczucina oraz zwycięzcę X edycji programu „Mam Talent!” Lukasa Gogola wraz z Patrykiem Kuzdrowskim z Opola.

Pani dyrektor Małgorzata Bułat przywitała wszystkich przybyłych gości, przybliżyła sylwetki artystów występujących w tym dniu, a także złożyła życzenia wszystkim Paniom.

Do życzeń dołączyli się Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Krzysztof Bryk oraz Wójt Gminy Olesno Pan Witold Morawiec. 

Na ręce Pani dyrektor zostały złożone życzenia od Przedstawicieli  Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dąbrowie Tarnowskiej.

Grupa Teatralna seniorów działająca w Szczucinie funkcjonuje od 2017 roku, kiedy to Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek przystąpiło do projektu pod nazwą „60 + Nowy Wiek Kultury”. W ramach projektu utworzono grupę teatralną „Ryczące kobiety”, która przygotowała spektakl pt. „U menopauzy na imieninach” w reżyserii Piotra Siekluckiego. Następny zespół teatralny, złożony z tych samych osób, ale pod nazwą „Radosny Senior”, działał na bazie Szkoły Podstawowej w Szczucinie w ramach projektu: „Szczucin jest LOWE” - Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji - w oparciu o grant w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dla tego teatru organizatorzy pozyskali scenariusz                    pt. „Pensjonat pod Brzozą” napisany przez Monikę Kosińską. Po zakończeniu projektu, grupa zmieniła nazwę na „Emeryturka” i podjęła współpracę z Samorządowym Centrum Kultury                   i Bibliotek w Szczucinie. Instruktor grupy – Pani Monika Kosińska, w ramach pracy społecznej, pisze scenariusze i reżyseruje spektakle dostosowane do wieku i możliwości interpretacyjnych aktorów- amatorów. Do tej pory zrealizowano dwa następne przedstawienia, tj. „Kobiety ... nie Anioły...” i „Randki w ciemno”.  Główne przesłanie płynące ze sztuki „Randki w ciemno” można określić przysłowiem: „stara miłość nie rdzewieje”, ale w komedii pojawia się także ostrzeżenie przed oszustami żerującymi na łatwowierności i naiwności ludzkiej.

 

Lukas Gogol to zwycięzca Jubileuszowej X edycji programu „Mam Talent!” w 2017 roku. Urodził się w Opolu, swoją przygodę z akordeonem zaczął w 2009 roku, a stało się to zupełnie przez przypadek, gdy nie umiał ze swoją mamą znaleźć sekretariatu, do którego należało zanieść zgłoszenie o przyjęcie do szkoły muzycznej na fortepian i zapukali do klasy akordeonu w której spotkali Pana Dariusza Kownackiego i to on zaszczepił w Lukasie miłość do akordeonu. Lukas pomimo swojego młodego wieku ma już na koncie wiele koncertów za granicą między innymi w: Anglii, Belgii, Niemczech, Ukrainie, Czechach, oprócz tego koncertuje również w całej Polsce, gościł na takich scenach jak: Opera Leśna w Sopocie, Hala Stulecia we Wrocławiu jak i wielu filharmoniach. Aktualnie jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Opolu.

Patryk Kuzdrowski - pochodzi z Tułowic pod Opolem. Na akordeonie  gra od 6  lat. Uczęszcza  do  Państwowej Szkoły  Muzycznej II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Opolu. Gra na akordeonie jest jego największą pasją, poświęca  jej każdą wolną chwilę. Patryk bierze udział w wielu konkursach akordeonowych zarówno na scenach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Jedne z ważniejszych osiągnięć Patryka to min. wyróżnienie na międzynarodowym konkursie akordeonowym w Wilnie (Litwa), 2 miejsce na międzynarodowym konkursie w Puli (Chorwacja) oraz 1 miejsce na ogólnopolskim konkursie w Mławie (Polska).

 

Po zakończeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek,a wszystkie Panie, które zaszczyciły nas swoją obecnością otrzymały drobny upominek.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. 

 

 

 

INFORMACJA

2020-03-12 07:40 (0 komentarzy)

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się Koronawirus (COVID-19) sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu wszystkich instytucji kultury.

 

W związku w powyższym od 12 do 25 marca 2020 roku Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu będzie NIECZYNNY

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

2020-03-06 12:48 (0 komentarzy)

 

 Z okazji Dnia Kobiet

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu,

składa wszystkim Paniom serdeczne życzenia, dużo zdrowia, szczęścia  i radości. Niech uśmiech rozpromienia Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane oraz dumne z siebie.