Kalendarz wydarzeń
<<  Marzec 2021  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Marzec 2021


ŻYCZENIA

2021-03-29 07:01 (0 komentarzy)

Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy

będą okresem spełnionych marzeń,

wzajemnej życzliwości, radości i miłości,

a zmartwychwstały Chrystus doda sił

do pokonania codziennych przeciwności

życzą

Dyrektor i Pracownicy

Centrum Polonii - Ośrodka Kultury,

Turystyki i Rekreacji w Brniu.

 

 

 

ZAJĘCIA KONDYCYJNO – WZMACNIAJĄCE

2021-03-17 10:17 (0 komentarzy)

W dniu 16 marca w ramach projektu „Skrzydła dla Seniora” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w programie Generacja 6.0 w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu ruszyły pierwsze zajęcia kondycyjno-wzmacniające, które poprowadziła dyplomowana fizjoterapeutka Monika Forgiel.

Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko chorób związanych z wiekiem, wydłuża okres samodzielności i niezależności, dobra kondycja i sprawne ciało pomagają w zmaganiach z trudami codzienności nawet jeżeli wykonywanie różnych ćwiczeń czy uprawianie sportu może czasami być wyczerpujące, świetny humor i poprawa sprawności fizycznej wielokrotnie rekompensują wszelki trud.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakie ryzyko chorób może pojawić się z wiekiem, jakie skutki dla zdrowia ma brak ruchu i jak ćwiczyć, aby na długie lata zachować energię i sprawność fizyczną. 

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie 23 marca (wtorek) na godz. 14.00. 

 


 

TRENING UMYSŁU DLA SENIORA

2021-03-15 11:17 (0 komentarzy)

W dniu 12 marca w ramach projektu „Skrzydła dla Seniora” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w programie Generacja 6.0 w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu ruszyły pierwsze bezpłatne warsztaty dla Seniorów, które poprowadził  Arkadiusz Ostręga, skupia się on na promowaniu zdrowego stylu życia. Specjalizuje się w budowaniu nawyków w obszarach: aktywność fizyczna, rytm biologiczny, sen, oddychanie, odżywianie, równowaga psychofizyczna, produktywność. Pracuje dla firm, szkół oraz sportowców. Tworzy materiały edukacyjne do branżowych czasopism o tematyce zdrowia. Amatorsko uprawia triathlon i trening funkcjonalny, natomiast w przeszłości trenował karate, gdzie zdobył tytuł Mistrza Polski, Norwegii oraz v-ce Mistrza Europy. Jego celem są studia doktoranckie oraz  liczne eksperymenty naukowe.

Seniorzy, którzy uczestniczyli w warsztatach, dowiedzieli się  jak zapobiegać i spowalniać proces zaburzeń pamięciowych w codziennym życiu, jak ważny jest regularny trening umysłu i relacja z drugim człowiekiem oraz jakie korzyści dla zdrowia ma odpowiednia dieta i regularny ruch, uświadomili sobie także, na co zwracać uwagę każdego dnia,  jak pokonywać stres, nudę i na jakie elementy zwracać uwagę, aby czuć się bezpiecznie i mieć komfort psychiczny.

 

 Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne przedsięwzięcia. 

 

 

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

2021-03-05 14:07 (0 komentarzy)

 

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki

i Rekreacji w Brniu

z okazji Dnia Kobiet

życzy

wszystkim Paniom zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń, sił i wytrwałości

w realizacji codziennych obowiązków, radości i optymizmu

a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.