Kalendarz wydarzeń
<<  Październik 2021  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Wydarzenia z Polski

Powiat Dąbrowski wybrał zwycięzców tradycyjnej sztuki kulinarnej

(0 komentarzy)

 

Po raz kolejny Koła Gospodyń Wiejskich z Powiśla Dąbrowskiego wykazały się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Tym razem, podczas powiatowego etapu konkursu kulinarnego pod tytułem "Małopolska Innowacyjna - konkurs potraw regionalnych”, którego pomysłodawcą i organizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a partnerem  - Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dania i produkty lokalne oceniało jury składające się z doświadczonych mistrzów sztuki kulinarnej, menagerów i kucharzy, którzy reprezentowali: Hotel Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej, Restaurację Imbirowa oraz Dwór w Zgłobicach. Wśród kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich, jury wybrało sześć najlepszych dzieł kulinarnych, które zaskoczyły komisję tradycyjnymi przepisami, smakiem i zapachem.

Pierwsze miejsce, w kategorii: danie kulinarne - zdobyła Pawłowska Ryba w Śmietanie przygotowana przez panie z Pawłowa, natomiast w kategorii: produkt lokalny, najwyżej oceniono - ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek, przygotowany przez Barbarę Jagłę mieszkankę Maniowa.

Podczas konkursu, sfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, który odbył się 26 sierpnia br. w zespole pałacowo – dworskim w Brniu, dzięki gościnności Centrum Polonii, uczestnicy mogli wysłuchać autorskiego koncertu muzycznego w wykonaniu Krzysztofa Gryko.

 

Laureatom pierwszych miejsc życzymy wysokich miejsc podczas drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 10 września w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, a wszystkim pozostałym, nagrodzonym i wyróżnionym Kołom Gospodyń Wiejskich składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za udział w imprezie.

Nagrodzeni:

Kategoria produkt lokalny

  • I miejsce - Ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek - Barbary Jagły z Maniowa
  • II miejsce – Chleb Żytni Gruszowski – Janiny Sokołowskiej z Gruszowa
  • III miejsce – Blachorze - Koło Gospodyń Wiejskich z Grądów

Kategoria danie lokalne

  • I miejsce - Pawłowska Ryba w Śmietanie – Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowa
  • II miejsce –Zupa Rzodkie Ziemnioki według przepisu Teresy Rygielskiej ze Smęgorzowa – Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów
  • III miejsce -Kaczka w Cieście Drożdżowym – Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi Suchy Grunt

Warto wspomnieć, że nagrodzone KGW oraz producenci lokalni otrzymali sześć promes finansowych dla zwycięzców w obydwu kategoriach, w wysokości odpowiednio po 1 500,00 zł, 1 250,00 zł i 1 000,00 zł, cztery bony podarunkowe w wysokości po 200,00 i 100, 00 zł do wykorzystania w Hotelu Cristal Park i we Dworze w Zgłobicach dla kół wyróżnionych dodatkowo przez komisję, a wszyscy pozostali - inne, drobne upominki.

Anna Morawiec


  https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/powiat-d%C4%85browski-wybra%C5%82-zwyci%C4%99zc%C3%B3w-tradycyjnej-sztuki-kulinarnej.html

Wróć Do góry